Benzer Ürünler
PEPTILINE Peptage 60 Kapsül
PEPTILINE Peptage 60 Kapsül

PEPTILINE Peptage 60 Kapsül (8682279222523)

Marka : COLAMERİM

Peptage 60 Kapsül

 

Peptit Nedir?
Peptitler, 2-20 aminoasitten oluşan biyoyararlanımı yüksek proteinlerdir. Peptitler, sentetik olarak ya da doğal proteinlerin hidroksilatları olarak üretilebilir.

 

Aktif Peptit Nedir?
Aktif peptitler, insan vücudunda sistemlere destek olmak ve fizyolojik etkiler sağlamak amacıyla özel ve spesifik peptit zincirlerinin seçilip oluşturulmasıyla elde edilirler.

Aktif peptitlerin, oluşturulan peptit zincirlerine göre kardiyoprotektif, antienflamatuar, nöroprotektif, antiaging, antistres özellikler gösteren çok geniş yelpazede kullanımları bulunmaktadır.

 

Aktif Peptit Kaynakları
Peptitler aminoasit kaynaklı olduklarından dolayı çok farklı hayvansal ve bitkisel kaynaklardan elde edilebilirler. Farklı kaynaklardan elde edilen  peptit içerikleri ve peptit zinciri profilleri farklı olmakta ve farklı sonuçlar verebilmektedir.

Aktif peptitlerden beklenilen etkinin sağlanması için kullanılan protein ve kollajen kaynakları, elde edildiği dokular, hidrolize edilme (parçalanma) yöntemi, peptit yapısının korunması ve içerdiği peptit zincirleri oldukça önemlidir.

 

Balık Kaynaklı Aktif Peptiler
Son dönem çalışmaların ışığında balık; aktif peptitlerin çok iyi bir kaynağı olarak kabul edilmekte ve kullanılmaktadır. Balıktan elde edilen aktif peptitler ile yapılan çalışmalarda, hem emilim ve biyoyararlanımın yüksek olduğu, hem de insan sağlığı açısından diğer peptit kaynaklarına göre daha fazla sayıda endikasyon alanında etkili ve önemli olduğu ortaya konulmuştur.

Hidroliz işlemi ile kollajen fibrillerin molekül ağırlıkları 5000Da’dan daha düşük olan küçük peptitlere indirgenir ve bu peptit zincirleri hedefe yönelik olarak bozulmadan elde edilirler.

Aktif peptitler, tüm sistemlere olumlu etki sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Farmaucuz.com sizlere en iyi deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanmaktadır.