MEMETHOL Hemoroid Bariyer Sprey 10ml
MEMETHOL Hemoroid Bariyer Sprey 10ml

MEMETHOL Hemoroid Bariyer Sprey 10ml (8680782940026)

Marka : MEMETHOL
İndirim Oranı : %49 İndirim
Fiyat : ₺499,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺256,90(KDV Dahil)

MEMETHOL BARİYER SPREY

Memethol Bariyer Sprey halk arasında makat çatlağı olarak da adlandırılan anal fissür ve anal kanalın dışına çıkan damarların tahriş olmasıyla meydana gelen hemoroid hastalığını tedavi etmek için üretilmiştir. Anal bölgeye sprey edilerek uygulanır ve kullanımı basittir. Memethol Bariyer Sprey, kısacası, anal fissür ve hemoroid hastalarına yönelik üretilmiş bir üründür.

Her sağlık ürünü gibi Memethol Bariyer Sprey’i kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve uygun olan tedaviyi birlikte kararlaştırmanız tavsiye edilmektedir. Farmakolojik, immünolojik veya metabolik etkileşimlerde bulunmaz. %96 klinik başarı elde ettiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

 

 Ürünün Faydaları:

 • Kanama, kaşıntı gibi rahatsızlıklara sebep olan, makattan içeri bakılınca büyümüş hemoroid memelerinin Memethol Bariyer Sprey ile gün geçtikçe küçülmesi beklenir.
 • Dışkılama esnasında olabilecek hemoroid kaynaklı kanamaların hastanın durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte durması ya da yavaşlaması beklenir.
 • Dış ortamdan kaynaklanan tüm mikrop etmenlerin hemoroidli doku ile temasını engeller böylelikle enfeksiyondan korunmak mümkün olacağından zaman içerisinde iyileşme imkânı bulur.
 • Hasar görmüş dokuları koruyucu bariyer tabaka oluşturarak hastalığa sebep olan mikroplardan korurken, hastanın kendi normal dengesini bozmaz.
 • Ürün pH’ı anal bölge ile uyumludur.
 • Memethol Bariyer Sprey 3. günden itibaren kaşıntı ve ağrıyı, 1. haftadan itibaren kanamayı, 1 ayda ise meme oluşumunu durdurduğu klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.
 • Cilt analizleri yapılan Memethol Bariyer Sprey cilde dost bulunmuş ve kortizon ve benzeri hormon türevlerini, paraben türevlerini içermemektedir.

 

Kullanım Alanları:

 Anal fissür ve hemoroid şikâyeti olan yetişkinlerin kullanması önerilir. Hamilelere, emziren kadınlara ve 15 yaş altı çocuklara uygun değildir.

 Hem iç hem de dış hemoroidler için kullanıma uygundur. Bölgeye en yakın alana Memethol Bariyer Sprey’i 8 kere spreylemeniz yeterli olacaktır.

 1. ve 2. Evre hemoroid hastalarında memelerin giderilmesi için genellikle 1 şişe Memethol Bariyer Sprey kullanımı tavsiye edilmektedir.
 2. ve 4. Evre hemoroid hastaları gün arası olmaksızın 2 şişe Memethol Bariyer Sprey kullanmalıdırlar.

 Yan Etkileri:

Bilinen herhangi bir yan etkisi olmamakla beraber şu konularda dikkat etmeniz önerilir:

 • Sadece hemoroid teşhisi almış hastalar tarafından kullanılmalıdır, rektum prolapsusu, anorektal varis vb. hastalar kullanmamalıdır.
 • Sadece hemoroidin neden olduğu ağrılarda kullanılmalıdır, anorektal apse hastalarının ağrılarında iyileşme gözlenmeyebilir.
 • Hamileler ve emziren kadınlar, 15 yaş altı çocuklar kullanamaz.
 • Ürün içeriğindeki maddelere alerjisi olan kişiler ve deri hassasiyeti olan hastalar kullanmamalıdır.

 

Ürün İçeriği:

(lR,2S,5R)-2-isopropyl-5-methylcyclo- hexanol. sodium hydrogen carbonate, 7-(dimethy- lamino) phenothiazin-3-ylidene]-dimethylazanium; chloride, 1.2-propanediol, deiyonized water.

İçeriğindeki izopropil; çizik ve yanık mikropları azaltmakta kullanılan dezenfekte edici bir maddedir. İlk kez idrar içerisinde tespit edilen ve zayıf bir bazik olan methylcyclo- hexanol kullanılmıştır. Cildi irrite etmeyen 1.2-propanediol sayesinde nem tutma işlevi yerine getirilmektedir.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Farmaucuz.com sizlere en iyi deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanmaktadır.